Strona główna » Co można wysłać w ramach przesyłki paletowej?

Co można wysłać w ramach przesyłki paletowej?

Lista artykułów, które można wysłać w ramach przesyłki paletowej jest imponująca. Cóż, tą drogą można wysłać praktycznie wszystko, o ile rozmiar przewożonego artykułu nie jest większy od rozmiaru palety. A jeśli tak jest, warto skonsultować się w tym celu z przewoźnikiem, który profesjonalnie doradzi, co w tej kwestii warto zrobić.

Przesyłka paletowa i jej zawartość

W przesyłkach paletowych przewozi się najczęściej różnego rodzaju sprzęty AGD. Pralki, lodówki, suszarki, a nawet telewizory i systemy audio to podstawowy asortyment, z jakim można się tu spotkać. Mało tego – przesyłka paletowa bardzo często zawiera w sobie meble, z których część – jak np. krzesła lub fotele – może być poskładana ze sobą. Czasami w skład przesyłki wchodzi też sprzęt przemysłowy. Oczywiście wszystko zależy tu od jego rozmiaru, ciężaru i ewentualnych, wystających krawędzi. Sprzęt ten nie musi mieć postaci całego, kompletnego urządzenia. Coraz więcej zleceń na transport dotyczy również poszczególnych części maszyn, silników, układów w samochodach itd.

Przesyłka zbiorcza – specyficzna odmiana przesyłki paletowej

Standardowa przesyłka paletowa może być też przesyłką… zbiorczą, przy czym zależy to oczywiście od sposobu organizacji samego transportu. Wysyłanie całej palety zbiorczej jest bardzo korzystne dla kupującego, gdyż pozwala ograniczyć koszty transportu. Co więcej, przewiezienie paczki jako pakietu zbiorczego pozwala odzyskać sporo przestrzeni w ładowi auta. Ma to przełożenie na opłacalność pojedynczego kursu. Trzeba też podkreślić, że zbiorcza przesyłka paletowa może dotrzeć znacznie szybciej, niż np. standardowa paczka. I właśnie dlatego coraz częściej korzystają z tego rozwiązania firmy z branży e-commerce, zapewniając sobie stały dostęp do asortymentu.

Podsumowując, przesyłka paletowa to funkcjonalna metoda zorganizowania przewozu towaru i to nawet na bardzo dużych odległościach. Co więcej, można w niej przewieźć praktycznie wszystko, co rzecz jasna jest jej niekwestionowaną i najważniejszą zaletą.