Strona główna » Inteligentny włącznik

Inteligentny włącznik

Dzisiaj większość urządzeń jest inteligentnych: inteligentna żarówka, inteligentne ogrzewanie, inteligentny dom i inteligentny włącznik światła. W tym ostatnim przypadku nie chodzi o smart żarówkę, która jest sterowana przez smartfon, chodzi o zwykły pstryczek zamontowany w ścianie.

Czym jest inteligentny włącznik światła?

Pstryk i widno wszędzie, pstryk i nagle ciemno. Niby takie to proste. Inteligentny włącznik światła zastępuje typową puszkę z włącznikiem światła. Tym „najmądrzejszym elementem” w tym wypadku jest tylko włącznik, a nie inteligentna żarówka. W zestawie włącznik, a żarówka, ta ostatnia jest prosta, zwykła, LED. W ręku mamy smartfon i nim włączamy światło przechodząc do danego pomieszczenia. Przy tym układzie wadą może być to, że nie możemy już światła ściemniać, synchronizować lub zmieniać jego kolorów.

Jak wybrać odpowiedni inteligentny włącznik?

Dobierając odpowiedni włącznik trzeba przed zakupem upewnić się jakie są jego wymagania instalacyjne. Dodatkowo trzeba sprawdzić czy nasza instalacja domowa też spełnia odpowiednie wymogi. Rozwiązanie powiązane z włącznikiem tego typu wymaga linii N w puszcze. Chodzi o to, by cały czas do inteligentnego urządzenia był zapewniony dopływ prądu. Zaznaczyć trzeba, że w budownictwie nowego typu takie rozwiązanie jest standardem, natomiast w starym różnie bywa. Jeśli zainteresował Cię ten temat lub poszukujesz oferty inteligentnych włączników zajrzyj na stronę spectrumsmart.pl po więcej informacji.

Drobne dekoracyjne szczegóły

Inteligentne włączniki światła to bardzo drobne elementy umieszczane na ścianach. Ich moc jest ogromna i są bardzo funkcjonalne, ale dodatkowo są też dekoracyjne, posiadając bardzo oryginalne i ciekawe kształty i niezwykły swój design. Niektóre z nich są proste w swoim wyglądzie, a niektóre wręcz rzeźbione w przeróżne wzory.
Jest bardzo wielu producentów tych inteligentnych urządzeń, którzy produkują włączniki o przeróżnej stylistyce i w bardzo dużej kolorystyce.
Podsumowując temat, można śmiało stwierdzić, że włącznik nie odbiega od zwykłej żarówki smart. Jest tylko innym jej rozwiązaniem, w dodatku doskonale dekoruje dane pomieszczenia.