Strona główna » Przesyłki paletowe a czas ich dostarczenia

Przesyłki paletowe a czas ich dostarczenia

Niezależnie od przewożonej zawartości, przesyłka paletowa zawsze pozostanie funkcjonalnym i ekonomicznym sposobem na przewiezienie wielogabarytowych przedmiotów. Jedną z jej największych korzyści jest czas niezbędny do jej przewiezienia w określone miejsce.

Jak działa przesyłka paletowa – krok po kroku

Procedura nadania i transportu przesyłki paletowej jest bardzo prosta i opiera się na zaledwie kilku prostych krokach. Wszystko zaczyna się od formularza internetowego, należącego do wybranej firmy przewozowej. W każdym z jego okien trzeba wprowadzić wymagane dane nt. paczki, ale też określić miejsce jej nadania i odbioru. Jeśli paczka wychodzi poza skrajnię palety, to warto tą kwestię omówić z Biurem Obsługi Klienta. Dzięki temu można mieć pewność, że cała usługa zostanie kompleksowo i profesjonalnie zrealizowana. Co dalej? W umówionym czasie przyjeżdża kurier, odbiera paczkę, kwituje jej odbiór, a następnie wprowadza do systemu. Następnie paczka od razu wędruje do klienta i dociera do niego czasem nawet i po kilku godzinach!

Ile to trwa, czyli przesyłka paletowa w liczbach

Standardowa przesyłka paletowa dociera do odbiorcy nawet w tym samym dniu, w którym została ona odebrana od nadawcy. Czasem jednak zdarza się, że czas transportu (z różnych przyczyn) nieco się wydłuża. Tak czy inaczej, nie powinien on być dłuższy niż 24 godziny. Jeśli przesyłka paletowa jest wysyłana za granicę, to czas jej dostarczenia musi się nieco wydłużyć. Najczęściej jednak oscyluje on w granicach od 3 do 5 dni. W ten sposób można przewieźć (np. do Czech) paczkę o masie do 1000 kilogramów. Co ważne, najniższy próg od którego przesyłka liczy się jako paletowa, to 31 kilogramów. Koszt takiej usługi waha się od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych za przewiezioną paczkę.

Podsumowując, transport przesyłek paletowych odbywa się szybko i sprawnie. Mało tego, wykorzystanie do tego celu funkcjonalnej palety pozwala na efektywne zabezpieczenie jej zawartości i przetransportowanie wszystkiego „w jednym kawałku”.