Strona główna » Przesyłki paletowe i ich zalety

Przesyłki paletowe i ich zalety

Duże firmy transportowe coraz częściej wprowadzają do swej oferty tzw. przesyłki paletowe. Nic w tym dziwnego, gdyż taka forma organizacji transportu niesie ze sobą mnóstwo korzyści i to zarówno dla odbiorcy (tudzież nadawcy), jak i firmy przewozowej.

Szybko i sprawnie

Funkcjonalność przesyłki paletowej polega na tym, że transport ten realizowany jest bardzo szybko. Większość firm przewozowych zapewnia możliwość przewozu takiego towaru w zaledwie… 24 godzin i to na terenie całej Polski. Przewóz przesyłki paletowej ogranicza się do szybkiego załadunku towaru, wypisania określonych dokumentów i – jeśli jest to możliwe – przewiezienia go wprost do klienta docelowego. W ten sposób można przewozić dość duże artykuły, których przewiezienie wymaga zaangażowania odrębnej palety.

Przesyłka paletowa czyli bezpieczeństwo

Zaletą palet jest m.in. to, że za ich pomocą można w bezpieczny sposób przewieźć nawet duży, ciężki i zajmujący sporo miejsca towar. Ważne, aby jego rozmiar nie przekraczał wymiarów standardowej palety, czyli 120 x 80 cm. W takiej sytuacji firma przewozowa nie jest zobowiązana do jego przewiezienia. Co ważne, przesyłki paletowe są z reguły bardzo dobrze zabezpieczone przez uszkodzeniem, zniszczeniem lub rozsypaniem się znajdującego się na palecie towaru. Ich zawartość jest najczęściej owinięta grubą warstwą folii, co jest bardzo korzystne również i dla samego kierowcy.

Szybki załadunek i wyładunek

Każda przesyłka paletowa jest zabezpieczona w ten sposób, by można ją było łatwo przewieźć do pojazdu i z powrotem. Dzięki temu czas obsługi paczki zostaje znacząco skrócony, co ma istotne znaczenie tak dla klienta, jak i dla firmy przewozowej. Każda paleta jest zaprojektowana w sposób umożliwiający szybkie przewiezienie jej za pomocą ręcznego lub samojezdnego wózka widłowego.

Podsumowując, przesyłka paletowa to duża korzyść zarówno dla rynku e-commerce, jak i dla podmiotów zajmujących się transportem paczek. Nic więc dziwnego, że cena takiego przewozu jest ustalana indywidualnie i to bez konieczności wykupu całej przestrzeni cargo pojazdu.